Bilgisayar alırken Nelere Dikkat etmeliyiz ?

Bilgisayar alırken Nelere Dikkat etmeliyiz ?

İkinci el bilgisayar alırken dikkat edeceğiniz konulara değinmek istiyorum... Sürekli ikinci el bilgisayar alan satan birisi olarak öncelikle internet üzerinden alınan sitelere değinelim.
ilk olarak başlıklarında Temiz Bilgisayar, Sıfır ayarında bilgisayar, süper bilgisayar gibi terimler varsa o bilgisayar %90 yüksek fiyatlı işe yaramaz bilgisayardır...
Temiz bilgisayar nedir? kirlisi mi var ? fiyatı yükseltmek için bilgisayardan da anlamayan satıcıların kullandığı başlıktır.
Sıfır ayarında bilgisayar, büyük ihtimalle sıfırını internetten daha ucuza alabileceğiniz bir bilgisayarla karşı karşıyasınız, satıcı bilgisayarı 10 liraya alıp 2 yıl kullanıp 12 liraya satmaya çalışıyordur. 
Süper Bilgisayar;
  sıfır ve ikinci el bilgisayarda  satıcı bu kelimeleri kullanıyorsa öncelikle sizin hiç bilgisayardan anlamadığınızı düşünüyordur. En iyi bilgisayar bu kelimeyi kullanıyorsa olayın bittiği yerdesiniz demektedir. Bu tip kelimeleri evkur , teknosa, vatan bilgisayar gibi yerlerdeki satıcılardan çok duyarsınız, endi bilmediğinden sizinde bir şey bilmediğinizi düşünüyordur. Nadiren işini bilen çalışanları  tenzih ederim...

 Bilglisayar alırken uzak duracağınız temel başlıklardan kısaca bahsettik, gelelim şimdi ilan içeriklerine, 
Tek resimli ilanlanlar, satıcının satış işine önem vermediğini gösterir. 

Temsili resimlerden uzak durun...
birde " i5 i7 olması lazım tam emin değilim " deyip ucuz bir fiyat yazmışsa büyük ihtimal karşınıza eski bir bilgisayar sözkonusudur.

peki en çok nereden gol yeriz. yani bir bilgisayar aldığımızda hatasının olduğnu enlamakta zorlanacağımız kısımlar nedir?

Bunlar
1 anakart üzerinde işlemciye yakın bir tamir izi varsa o cihazdan uzak durun çoğu zaman anlaşılmaz ama  anakart fiyatlrı genelde çok yüksek olmadığından risk düşüktür.

2 ekran kartı : yüksek fiyatlı ekran kartlarını 

DİĞER FIKRALAR